2017 Yılının Çok Satan Kitapları

0
3481
Ajans Press, 2017 yılının en çok satan kitaplarını inceledi. Kuruma göre; yılın en çok satan kitabın Zülfü Livaneli’nin ‘Elia ile Yolculuk’ oldu.
 
Medya takibinin önemli kurumu Ajans Press, 2017 yılının en çok satan kitaplarını inceledi. Ajans Press’in Kitap Yurdu, Idefix ve D&R‘dan elde ettiği bilgilere göre yılın en çok satan kitabının Zülfü Livaneli’nin ‘Elia ile Yolculuk’ olduğu belirlendi.
 
En çok satan kitaplar listesinde Zülfü Livaneli‘nin ‘Elia ile Yolculuk’ kitabını,
 
Yuval Noah Harari’nin ‘Hayvanlardan Tanrılara Sapıens’ isimli kitabı takip etti. İnsanların küresel ekosistemde oynadıkları rolden, imparatorlukların yükselişine ve modern dünyaya kadar pek çok konuyu inceleyen kitap, 2017 yılının en çok satan ikinci kitabı olmayı başardı.
 
Stefan Zweig’in ‘Bilinmeyen Bir Kadının Mektubu’ isimli kitabı en çok satan üçüncü kitap olurken yine Stefan Zweig’in ‘Olağanüstü BirGece’ kitabı dördüncü sırada yer aldı.
 
Zülfü Livaneli’nin Ocak ayında yayımlanan ‘Huzursuzluk’ kitabı en çok satan beşinci kitap olmayı başardı.
Stefan Zweig’in İş bankası yayınları Modern Klasikler Dizisinde yayınlanan Öykü Kitabı Ay Işığı Sokağı en çok okunan altıncı kitap.
Azra Kohen’in fantastik-kişisel gelişim türündeki kitabı ‘Aeden’ en çok satan yedinci kitap olurken,
 
Stefan Zweig’in modern klasikleri dizisi içerisinde yer alan ‘Bir Çöküşün Öyküsü’ sekizinci olurken,
 
Paulo Coelho’nun ‘Simyacı’ kitabı en çok satanlar listesinde dokuzuncu,
 
Sabahattin Ali’nin ve Türk edebiyatının kült eserleri arasında yer alan ‘Kürk Mantolu Madonna’ ise 2017 yılının en çok satan onuncu kitabı oldu.
 
En çok kitap okuyan il Ankara
 
Ajans Press ve PRNet’in medya analizinde kitap konulu 130 bin 217 haber çıkışı tespit edilirken, medyadan öne çıkan başlıklarda Türkiye’nin en çok kitap okuyan ilinin Ankara olduğu bilgisi dikkat çekti.
 
Urfa ise en az kitap okuyan il oldu.
Öne çıkan bir diğer başlık ise Türkiye’deki bireylerin kitap okumak için günde sadece ortalama bir dakika ayırdığı başlığı oldu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here