55. Kütüphane Haftası: Beyoğlu BiblioPera Kütüphaneleri Turu.

0
1219

55. Kütüphane Haftası: Beyoğlu BiblioPera Kütüphaneleri Turu.
Beyoğlu’nu BiblioPera Kütüphanelerine Uğrayarak Geziyoruz!

Taksim’den başlayıp Galata’ya kadar inen bir güzergâh, yüzlerce yılı, eski mezarlıkları, paşa konaklarını, bunun yanı sıra parlak eğlence yerlerini, kapanıp gitmiş sinemaları içeren uzun bir sohbet demektir.

27 Mart günü biz de Taksim – Gümüşsuyu – Cihangir – İstiklâl Caddesi – Tepebaşı – Bankalar Caddesi hattında yürüyecek, göreceğimiz binaların hem geçmişinden hem bugününden ve Beyoğlu’nun insanlarından konuşacağız. Fakat en önemlisi, yol boyunca bütün bu geçmişin biriktiği, değerlendirildiği kurumlardan geçeceğiz.

Kütüphanelerinde barındırdıkları kitaplar, arşivlerindeki belgeler ve fotoğraflar, düzenledikleri sergiler, konferanslarla geçmişle bağımızı kuvvetlendiren BiblioPera: Beyoğlu Araştırma Merkezleri Ağı üyesi Alman Arkeoloji Enstitusu, Orient-Institut Istanbul, IFEA (Institut Français d’Études Anatoliennes), Sismanoglio Megaro – Yunanistan İstanbul Başkonsolosluğu, Anamed, NIT-Netherlands Institute in Turkey, İstanbul Araştırmaları Enstitüsü, Swedish Research Institute in Istanbul, SALT Araştırma ve BiblioPera Beyoğlu Araştırma Merkezleri Ağı’na yeni katılan Yapı Kredi Araştırma Kütüphanesi, ARIT (American Research Institute in Turkey) ve ÇEKÜL Vakfı Bilgi ve Belge Merkezi bize kapılarını açıyor.

Etkinlik tüm gün sürecektir. Kütüphaneci ve Bilgi ve Belge Yönetimi öğrencilerine öncelik tanınmaktadır.
Etkinlik ücretsizdir ve kayıt zorunludur. Kontenjan 15 kişiyle sınırlıdır. Kayıtlar 1 Mart 2019 – 15 Mart 2019 arasında alınacaktır.
Kayıt olmak için: https://docs.google.com/forms/d/12tgZtMlCiHBYswakhkEdyMZbAutUsA3fUrLwaRx02aw/viewform?fbclid=IwAR0iYKgmMJN7wqwUayixDhB0utbUs4FpxUB94Jhnba0u2FjuWNWQW06KFPg&edit_requested=true
Katılımı kesinleşen kişilere e-posta yoluyla haber verilecektir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here