Ahmet Ümit’in Yeni Kitabı Kayıp Tanrılar Ülkesi Raflarda

0
306

Ahmet Ümit’in yeni kitabı “Kayıp Tanrılar Ülkesi” raflarda

Yazar Ahmet Ümit’in merakla beklenen yeni romanı Kayıp Tanrılar Ülkesi, Yapı Kredi Yayınları etiketiyle okurlarla buluştu.

Türkiye’nin en çok okunan kitaplarının yazarı Ahmet Ümit, yine heyecan ve tarih dolu bir serüvenle kitapseverleri selamlıyor.

Yazdığı romanlarla Türkiye’de polisiye edebiyatı sevdiren Ahmet Ümit’ten yeni roman artık raflarda…

Babasız çocuklar tanrıya sığınırdı ama o tanrı olmayı seçti.”

Ahmet Ümit’ten polisiyeyi arkeoloji ve mitolojiyle harmanlayan usta işi bir roman.

Berlin Emniyet Müdürlüğü’nün cevval başkomiseri Yıldız Karasu ve yardımcısı Tobias Becker, göçmenlerin, işgal evlerinin ve sokak sanatçılarının renklendirdiği Berlin sokaklarından Bergama’ya uzanan bir macerada, hayatı ve insanları yok etmeye muktedir sırların peşinde bir seri cinayetler dizisini çözmeye çalışıyor. Soruşturmanın Türkiye ayağında sürpriz bir ismin olaya dahil olmasıyla heyecanın dozu gitgide artıyor.

Yapı Kredi Yayınları’ndan çıkan Kayıp Tanrılar Ülkesi, Zeus Altarı ve Pergamon Tapınağı’nın gölgesinde mitlere günümüzde yeniden hayat verirken, suçun çağlar ve kültürler boyu değişmeyen doğasını bir tokat gibi yüzümüze çarpıyor.

“O yüzden unuttuk dediğiniz yerden başlayacağım. Unutmanın bedelini ödeyecek unutanlar. Cezaların en şiddetlisiyle ödüllendirilecek saygısızlık yapanlar, kalbi yerinden çıkarılacak beni kalbinden çıkaranların, yüzlerinin derisi yüzülecek benden yüz çevirenlerin…”

Kayıp Tanrılar Ülkesi
Yazar: Ahmet Ümit
Editör: Korkut Erdur
Sayfa: 504,
YKY Edebiyat / Türk Roman

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here