“Bizim Evin Robotu” Raflarda…

0
415
Koray Avcı Çakman-BizimEvin Robotu / ithaki Çocuk

“Bizim Evin Robotu” Raflarda…
Çevreci bir robotla tanışmaya hazır mısınız?
Çocuk edebiyatının sevilen ödüllü ismi, Koray Avcı Çakman’ın yeni kitabı
“Bizim Evin Robotu” İthaki Çocuk etiketiyle raflardaki yerini aldı.

Ali’nin babasının çalıştığı şirket evlerine, denemeleri için Japonya’dan bir robot göndermişti. Ali gibi bütün ev halkı inanılmaz heyecanlıydı.
Son teknoloji bu robot;
ev işlerine yardım etmekten çiçekleri sulamaya, cama konan kuşları beslemekten sohbet etmeye kadar pek çok şeyi kusursuzca yapabiliyordu. Fakat bir gün, Mülayim ismini verdikleri robotları evden kaybolunca İlhan Ailesi çok endişelendi.
Acaba Mülayim nereye gitmişti?

Çocuk kitaplarının sevilen yazarı Koray Avcı Çakman, teknolojinin hayatımızda yarattığı heyecanı ve çevreyi korumanın önemini harika bir hikâyede birleştiriyor! Robot Mülayim, size de umut ve ilham verecek!

Koray Avcı Çakman Kimdir
Gazi Üniversitesi, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi mezunu olan ve 2006 yılından beri serbest yazar olarak çalışan Koray Avcı Çakman’ın çeşitli yayınevleri tarafından çocuklara yönelik yüz yetmiş’in üzerinde öykü ve masalı yayımlandı.
2006 yılı Ömer Seyfettin Öykü Yarışması’nda mansiyon, II. Behiç Erkin Öykü Yarışması’nda üçüncülük Ödülü, “Arkadaşım Flamingo” konulu çocuk öykü yarışmasında ve II. Kelendiris Öykü Yarışması’nda ikincilik ödülleri kazandı. 2011 yılında Almarpa’nın Gizemi’yle Tudem Edebiyat Ödülleri’nde Çocuk Romanı Dalı’nda birinci, 2012 yılında Gülen Sakız Ağacı’yla TUDEM Çocuk Öyküleri Yarışması’nda ikinci olmuştur.

Bizim Evin Robotu
Yazan: Koray Avcı Çakman
Resimleyen: Merve Kaya
ithaki Çocuk / 2021 Mayıs

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here