Bu Kütüphaneye Yetişkinler Giremez!

0
1371

Bu Kütüphaneye Yetişkinler Giremez!
Tiotretton / On OnÜç Kütüphanesi/ Stockholm/İsveç

Stockholm şehrinin merkezinde çocuklar için erişilebilirliği yüksek Kültür Evi’nin içinde yer alan, 10-13 yaş için kurulan bir kütüphane Tiotretton.

Bu yaş grubu çocuklar için kendi istekleri doğrultusunda zaman geçirebilecekleri bir mekan düzenleyen, kütüphane içerisinde yemek pişirmek, bitki yetiştirmek, yaratıcılığı yazarlığı geliştirecek atölyeler gibi yöntemlerle alternatif öğrenme ve paylaşım ortamları açan bir yapıya sahip.

Çocuklarla beraber ebeveynlerinin ya da yakınlarının kütüphaneye girmesi engelleniyor çünkü çocuğun kendini gerçekleştirmesinin; yönlendirme olmadan; kütüphane sınırları içerisinde -eğer isterse- hiçbir şey yapmadan olabileceğine dair bir bakış açısına sahipler.

Daha fazla bilgi için aşağıdaki videodan ve Tiotrettonun web sitesinden yararlanabilirsiniz.

Bu Kütüphaneye Yetişkinler Giremez!Tiotretton / On OnÜç Kütüphanesi/ Stockholm/İsveçStockholm şehrinin merkezinde çocuklar için erişilebilirliği yüksek Kültür Evi'nin içinde yer alan, 10-13 yaş için kurulan bir kütüphane Tiotretton. Bu yaş grubu çocuklar için kendi istekleri doğrultusunda zaman geçirebilecekleri bir mekan düzenleyen, kütüphane içerisinde yemek pişirmek, bitki yetiştirmek, yaratıcılığı yazarlığı geliştirecek atölyeler gibi yöntemlerle alternatif öğrenme ve paylaşım ortamları açan bir yapıya sahip. Çocuklarla beraber ebeveynlerinin ya da yakınlarının kütüphaneye girmesi engelleniyor çünkü çocuğun kendini gerçekleştirmesinin; yönlendirme olmadan; kütüphane sınırları içerisinde -eğer isterse- hiçbir şey yapmadan olabileceğine dair bir bakış açısına sahipler. Daha fazla bilgi için aşağıdaki videodan ve Tiotrettonun web sitesinden yararlanabilirsiniz.http://kulturhusetstadsteatern.se/Bibliotek/TioTretton/#Tiotretton #TiotrettonChildLibrary#ChildLibrary#İsveç#Stockholm#Sweden #OkumaKültürü#Kütüphane#ÇocukKütüphanesi#KütüphaneTV#GençSeslerProjesi#Çoça #BilgiÇoca#BilgiÜniversitesiÇocukÇalışmalarıGençköy Birimi#İsveçKonsolosluğu

Posted by Aydın İleri on Thursday, December 6, 2018

Bu video, Genç Sesler Projesi kapsamında yapılan İsveç Çalışma Ziyareti’nde alınan görüntüler ile Gökçe Uysal tarafından hazırlanmıştır.
This video is prepared by Gökçe Uysal with the images from Sweden Study Visit that as part of Young Voices Project.

http://kulturhusetstadsteatern.se/Bibliotek/TioTretton/

#Tiotretton
#TiotrettonChildLibrary
#ChildLibrary
#İsveç
#Stockholm
#Sweden
#OkumaKültürü
#Kütüphane
#ÇocukKütüphanesi
#KütüphaneTV
#GençSeslerProjesi
#Çoça
#BilgiÇoca
#BilgiÜniversitesiÇocukÇalışmalarıGençköy Birimi
#İsveçKonsolosluğu

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here