“Bu Maça Bilet Yerine Kitapla Gelin”

0
417

“Bu Maça Bilet Yerine Kitapla Gelin” Anadolu Efes Spor Kulübünden Kampanya “Bir Kitap da Sen Getir”

Anadolu Efes Spor Kulübü, her yıl Kütüphaneler Haftası kapsamında “Bu Maça Bilet Yerine Kitapla Gelin” mottosuyla hayata geçirdiği Bir Kitap da Sen Getir kampanyasını, beşinci kez, 7 Nisan 2019’daki Bahçeşehir Koleji maçında gerçekleştirecek. Basketbolseverler, Sinan Erdem Spor Salonu’ndaki maça kitap ile gelerek hem ücretsiz maç biletinin sahibi olacak hem de ihtiyaç sahibi öğrencileri eğitim hayatlarına destek olacak kitaplarla buluşturacak. Kampanyaya katılan eğitim gönüllüsü basketbolseverlere, Anadolu Efes Spor Kulübü oyuncularının fotoğraflarının bulunduğu kitap ayraçları da hediye edilecek.

Kampanya kapsamında toplanan ilköğretim seviyesindeki karalanmamış, boyanmamış ve iyi durumdaki kitaplar, Anadolu Eğitim ve Sosyal Yardım Vakfı’nın desteğiyle Türkiye’nin dört bir yanındaki ihtiyaç sahibi okullara ulaştırılacak.

Eğitim ve spor kültürünü kurumsal sosyal sorumluluk projelerinde birleştiren Anadolu Efes Spor Kulübü, spor dünyasında fark yarattığı bir başka proje olan Bir Kitap da Sen Getir kampanyasını hayata geçirmeye devam ediyor.

2015 yılından bu yana gerçekleştirilen kampanya kapsamında basketbolseverlerden bir kez daha karalanmamış, boyanmamış ve iyi durumdaki kitaplar ile Anadolu Efes maçına gelmeleri istenecek.

Maç öncesinde bilet gişelerine teslim edilecek ilköğretim seviyesindeki tarih, edebiyat, sosyal bilimler, pozitif bilimler ve felsefe gibi farklı konudaki kitaplar, yapılacak uygunluk kontrollerinin ardından Anadolu Eğitim ve Sosyal Yardım Vakfı’nın desteğiyle Türkiye’nin dört bir yanındaki okullara ulaştırılacak.

Basketbolseverlere maç bileti hediye edilecek…

İhtiyaç sahibi öğrencilerin eğitim hayatlarına destek olan basketbolseverler, hem Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi’ndeki Anadolu Efes – Bahçeşehir Koleji maçı için ücretsiz bilet alacak hem de Anadolu Efes oyuncularının fotoğraflarının bulunduğu kitap ayraçlarının sahibi olacak.

Ayrıca Anadolu Efes Spor Kulübü partnerleri de Bir Kitap da Sen Getir kampanyasına katkı sağlayarak daha fazla eğitim gönüllüsünün kampanyaya destek olmasını sağlayacak.

Karşılaşmaya gelemeyen ama kampanyaya katılmak isteyen basketbolseverler de 7 Nisan Pazar günü teslim olacak şekilde Anadolu Efes Spor Kulübü Merter Tesisleri’ne kitaplarını kargolayabilecekler.
Anadolu Efes Spor Kulübü’nün kargo adresi ise şu şekilde:

Bahçelievler Mah. Şehit İbrahim Koparır Cad.No:4 Bahçelievler – İSTANBUL, 0212 449 38 32

Toplanan kitaplar Türkiye’nin dört bir yanına ulaştırılmıştı…

Anadolu Efes Spor Kulübü’nün Bir Kitap da Sen Getir kampanyası kapsamında topladığı binlerce kitap, bugüne kadar Ağrı, Bitlis, Antalya, Erzincan, Kocaeli, Kütahya, Tunceli, Van, Adana, Ankara, Kastamonu, Manisa, Şanlıurfa ve İstanbul gibi Türkiye’nin dört bir yanındaki okullara ulaştırılmıştı.

Anadolu Efes Spor Kulübü, tüm basketbolseverleri Bir Kitap da Sen Getir kampanyasına destek olmaya davet ediyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here