Daha Dün Sanatı Nasıl Konuşuyorduk?

0
1251

YKY’den YeniSöyleşi Dizisi “Hatırlamalar”da 1990’larda Sanat Konuşulacak

Belki şurada küçük, mutlu bir ağaç vardır
Sadece 90’lı yıllarda yaşayanların anlayabileceği bazı şeyler vardır. Örneğin başlıkta kullanılan bu cümle gibi… Kim bilir kaçımız Amerikalı ressam Bob Ross’un toplum hafızamıza adeta kazıdığı bu sözünü her Pazar TRT ekranlarında duymak için dört gözle beklemişizdir.

Renkli siyasi figürlerinden patlayan pop müziği furyasına, sanattan edebiyata, internetin hayatımıza girmesinden yeni milenyumun geri sayımına kadar 90’lar kuşkusuz ki Türkiye açısından benzersiz ve unutulmaz bir dönemdi.

Yapı Kredi Kültür Sanat, yeni söyleşi dizisi “Hatırlamalar”la bizi bu benzersiz döneme götürüyor ve 1990’larda Sanat’ı mercek altına alıyor.

Yapı Kredi Kültür Sanat’ın uzun yıllar boyunca konusunda uzman kişilerle gerçekleştirdiği söyleşi dizilerine bir yenisi eklendi: “Hatırlamalar.” Sanat tarihçisi Nazlı Pektaş’ın moderatörlüğünde gerçekleşen dizide sanat çevrelerinden önemli isimler konuşmacı olarak yer alıyor. Pektaş, “Hatırlamalar” dizisinin bu ikinci söyleşisinde sanat kurumları yöneticileri Binnaz Tukin, Özalp Birol ve Feyyaz Yaman’a “90’lı yıllarda sanatı nasıl konuşuyorduk, sanat hakkında neler söylüyorduk?” sorularını soracak. 1990’lardaki sanat, sanatçı ve kurum ilişkisini hatırlayarak günümüz ile karşılaştırma yapma olanağı bulacağız. “Hatırlamalar” dizisi ocak ayında aynı soruyu bu kez sanatçı, sanat tarihçisi ve sanat yazarlarına soracak.

Hatırlamalar 

1990’larda Sanatı Nasıl Konuşuyorduk?

20 Aralık Çarşamba Saat: 18:30

Yer: Yapı Kredi Kültür Sanat – Loca

Konuşmacı: Ali Artun

Moderatör: Nazlı Pektaş

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here