Futbolun Devleri Dizisi “Neymar” İle Devam Ediyor

0
802
Untitled-1

Futbolun Devleri Dizisi “Neymar” İle Devam Ediyor

Çizmelikedi Yayınları tarafından yayınlanan futbolun devleri dizisinin son kitabı “Neymar” raflardaki yerini aldı.
Çocuklara sevdikleri futbolcu karakterleri üzerinden okuma alışkanlığı kazandıran futbolun devleri serisinde futbol dünyasında öne çıkan yıldız futbolcuların çocukluklarından bugüne kadar ki yaşamları biyografik bir roman olarak karşımıza çıkıyor. Edebiyat, spor ve futbol bu kitaplarla bütünleşerek çocukların okuma alışkanlığı kazanmasına katkı sunuyor.
Okuma alışkanlığı olmayan ve futbolu seven çocukları kitap tiryakisi yapacak önemli bir seri futbolun devleri. Çocuklar Murat Aksoy’un yazdığı “Neymar” kitabını da ellerinden bırakmadan okuyacaklar.

Her şey şimdi başlıyor… 
Neymar da Silva Santos Júnior… Brezilyalı… Futbolun asi çocuğu… Bir ağustos günü, insanlar sıcaktan ve nemden kavrulurken, futboldan nefret edenlerin bile dudağını uçuklattı: Fransa Ligue 1 ekiplerinden Paris Saint-Germain’e (PSG) 222 milyon avroluk rekor bonservis bedeliyle transfer oldu.
Merak edildi tabii: Barcelona’dan niye ayrıldı? Messi yüzünden mi? Macera aradığı için mi? Vergi kaçırdığından mı?
2003 yılında Santos altyapısında başlayan bir kariyer… 2009 yılında profesyonellik ve A Takımı… Kısa, aynı zamanda ibretlik, nefes kesici ve nefis bir hikâye…

Murat Aksoy Kimdir?
Murat Aksoy – d. 1968, Ankara
İlk, orta ve yükseköğrenimini Almanya’da yaptı. Torna tesviye ve teknik resim eğitimi gördü. FC Schwarz Weiss’ta futbol oynamaya başladı. Sonra Münih Türkgücü takımına transfer oldu. İran Milli Takımı’nın kalecisi Nasır, Galatasaray’da haklı bir üne kavuşan Erhan Önal ve Savaş Koç’la birlikte oynadı. Gözünde çıkan bir rahatsızlık sonucu futbolu bıraktı. Özel bir kuruluşta, Türkiye’den Almanya’ya göç etmiş işçilere Almanca öğretti. Turizm bürolarında rehberlik, tercüme bürolarında ise çevirmenlik yaptı. 1988 yılında Türkiye’ye döndü. Bir süre dersanelerde Almanca dersleri verdi. Doğan Egmont, Bordo Siyah, Turkuaz ve İkarus gibi yayınevlerine 100’ün üzerinde kitap çevirdi.

Kitap Adı : Neymar
Yazan : Murat Aksoy
Yayınevi : Çizmelikedi
ISBN : 978-605-2379-11-0
Sayfa sayısı : 176 sayfa

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here