Heybeliada Halk Kütüphanesi Yeniden Hizmete Açıldı

0
1217
Heybeliada Halk Kütüphanesi

Heybeliada Halk Kütüphanesi 7 Yıllık Bir Aradan Sonra Yeniden Kullanıcılarına Merhaba Dedi.

Kültür ve Turizm Bakanlığına bağlı hizmet veren Heybeliada Halk Kütüphanesi 7 yıl aradan sonra 20 Şubat Perşembe günü yeniden hizmete başladı.
Heybeliada Halk Kütüphanesi hafta içi beş gün sabah 9’dan akşam 5’e kadar açık olarak hizmet verecek.

Heybeliada Halkının 7 yıldır ısrarla süren kütüphanemizi geri istiyoruz talebi yetkililer tarafından değerlendirilerek kütüphane binası birkaç kurumun ortak kullanımıyla hizmete girdi.

Heybeliadalıların, tüm Adalar’ın inatçı ve sabırlı mücadelesiyle, Türkiye’deki tüm kütüphanecilerin, bizimle temasa geçen, destekleyen kültür-sanat çevrelerinin, edebiyatçıların, gazetecilerin desteğiyle geçen 7 yılın ardından bu sabah hizmete açıllması büyük sevinç yarattı.

2013’te kütüphane binasının restore edilmesini, yanmaktan yıkılmaktan kurtulmasını isteyen Adalıların topladığı 500 imzayla başlayan süreç, hemen ardından adalı gönüllülerin binanın bahçesinin temizlenmesiyle devam etmişti.

Bu 7 yıl boyunca buranın yeniden kütüphane olarak açılması için atölyeler, konferanslar, sergiler, şenlikler yüzlerce etkinlik düzenledi ve süreçte Heybeliada Kütüphane Derneği kuruldu. Yasal süreçler dernek kanalıyla takip edildi.

Kütüphanesi olan bir adada büyüyecek şimdi çocuklar, bahçesinde koşturacak, şarkı söyleyecek, kitap okuyacak, film izleyecek, oyun oynayacak. Sadece çocuklar değil herkese kütüphanenin keyifli hizmetlerinden faydalanacak.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here