Karantina Günlerinde Kitap Okutan Öğretmen

0
697

Karantina Günlerinde Kitap Okutan Öğretmen
Kitaplara Sevdalı Kahraman Bir Öğretmen

Öğretmen Adnan Erdem, Bolu’da sınıf öğretmeni, bir okuma sevdalısı, kahraman bir öğretmen, Öğrencilerin Okuma Alışkanlığını pekiştirmek için Bisikletiyle 28 kilometre yol giderek onlara kitap dağıtıyor.

Öğrencilerden okuduğu kitapları alarak yerine yenilerini veriyor. Gönüllü olarak gezici kütüphane hizmeti veriyor.

Bolu’da Adnan Erdem adlı sınıf öğretmeni bisikletiyle 28 kilometre yol katederek, korona virüs salgını nedeniyle okula gidemeyen öğrencilerinin hikaye kitaplarını evlerine götürüyor.

Bolu Gazipaşa İlköğretim Okulu’nda sınıf öğretmeni olarak çalışan Adnan Erdem, korona virüs salgını nedeniyle eğitime ara verilmesinin ardından öğrencilerinin okuma alışkanlığını kaybetmemeleri için bir proje başlatmış.

Adnan Erdem’in gelişini dört gözle bekleyen öğrenciler, kapıda karşıladıkları öğretmenlerine okudukları kitapları verdikten sonra yeni kitaplar alıyorlar. Erdem’in özverili davranışı öğrencilerin velilerini de oldukça mutlu ediyor. Projeyle ilgili konuşan Erdem, “Normalde bütün sınıf öğretmeni arkadaşlarımız haftada 2 ya da 3 kere olacak şekilde hikaye kitaplarını çocuklara değiştiriyor. Öğrencilerimiz evde olunca bu imkandan yoksun kaldılar.

https://www.youtube.com/watch?v=V1JIt8DE8P4

Evleri tek tek gezerek her birine haftada 1 hikaye kitabı götürebileceğimi düşündüm ve böyle bir çalışmaya başladım. Sınıfta 23 öğrencim var. Hepsine gitme imkanım olmuyor ama en son 17 öğrencimize ulaştık” dedi.

Öğrenciler Çok Mutlu
Öğrencilerden 4’üncü sınıf öğrencisi Ecrin Keskin, “Hayal gücümü geliştiriyorum. Öğretmenimiz bize kitap verdiği için ona da çok teşekkür ederim” derken, Berkay Aydın ise “Hikayemi okuyorum. Ödevlerimi yapıyorum” ifadelerini kullandı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here