Karne Hediyesi Kütüphaneden

0
1121

BERGAMA’DA EN GÜZEL KARNE HEDİYESİ KÜTÜPHANEDEN

Bergama Belediyesi yarı yıl tatilinde çocuklara okuma sevgisini aşılamak ve okuma bilincini arttırmak amacıyla “Karneni Getir Kitabını Götür” etkinliği düzenliyor.

Bergama Araştırmaları Kütüphanesi organizasyonu ile her yıl düzenli olarak gerçekleştirilen etkinlik “Karne Hediyesi Kütüphaneden” sloganı ve “Karneni Getir Kitabını Götür” adıyla gerçekleşecek.

Çocukların tatilde okuma kültürünü arttırmak ve çocukları kütüphaneyle tanıştırmak amacıyla bu etkinliği gelenekselleştirdiklerini söyleyen Bergama Belediye Başkanı Mehmet Gönenç; “Okuryazar buluşmaları, her okul döneminde karne hediyesi olarak dağıtılan kitaplar, yarıyıl tatillerinde düzenlenen Bergama Çocuk Kitapları Şenliği ile çocuklar Bergama’da kitaplarla, kütüphanelerle kopmaz bir bağ kurdu. Bergama belediyesi geleceğin okurlarını yetiştirmek için çıktığı okuma kültürü kazandırma yolunda çalışmalarına aralıksız devam edecektir” dedi.

18 Ocak 2019 sabah saat 10.30’da Bergama Araştırmaları Kütüphanesinde başlayacak kitap dağıtımı, 22 Ocak 2019 saat 18.00’e kadar sürecek.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here