Kartal Kitap Fuarı Bugün Başladı. 3 Ekime Kadar Sürecek

0
240

Kartal Kitap Fuarı 25 Eylül-3 Ekim arasında yapılacak.

Kartal Belediyesi, 25 Eylül- 3 Ekim tarihleri arasında Kartal Meydanı’na kurulan dev fuar alanında düzenlenecek olan Kartal Kitap Fuarı’nı, kitap severlere açıyor. 100’e yakın yayınevinin katılımıyla gerçekleşecek olan kitap fuarında, 9 gün boyunca; söyleşi, imza günleri, konser ve kültür etkinliklerinde tanınmış onlarca şair, yazar, yayıncı ve sanatçı Kartallılar ile buluşacak.

Bu yıl ilki gerçekleştirilecek Kartal Kitap Fuarı’nın onur konuğu ise edebiyat dünyasının önemli ve saygın isimlerinden Necati Tosuner.

Kartal Kitap Fuarı, söyleşilerden, imza günlerine, gösteri ve konserlerden daha birçok farklı etkinliklere sahne olacak. Fuar günlerinde; Necati Tosuner, Ataol Behramoğlu, İnci Aral, Latife Tekin, Anıl Mert Özsoy, Adnan Özyalçıner, Altan Öymen, Nebil Özgentürk, İlber Ortaylı, Emrah Sefa Gürkan, Müjdat Gezen, Kandemir Konduk, Sunay Akın, Yekta Kopan, Işık Öğütçü, Tarık Tufan, İlknur Özdemir, Zafer Algöz, Jale Sancak, Hüsnü Arkan, Haydar Ergülen, Sinan Meydan, Gamze Güller, Faruk Duman, İsmail Biçer, Mertcan Karacan, Melih Yıldız, Ercan y. Yılmaz, Serkan Türk, Menekşe Toprak, Behçet Çelik, Neslihan Önderoğlu, Gaye Boralıoğlu, Gökçe Bilgin, Hakan Sarıpolat, Yavuz Ekinci, Nihan Eren, Gökhan Yılmaz, Sibel Oral, Mevsim Yenice, Türker Ayyıldız, Murat Özyaşar, M.Özgür Mutlu, Taçlı Yazıcıoğlu, Şengül Can, Fuat Sevimay, Gökçenur Ç., Mehmet Fırat Pürselim, Müge İplikçi, Adnan Özer, Onur Caymaz, Engin Türkgeldi, Doğu Yücel, İrem Uzunhasanoğlu, Nurhan Suerdem, Hande Ortaç, Celal Ülgen, Deniz Zeyrek, Akif Beki, Ali Haydar Fırat, Duygu Demirdağ, Can Yılmaz, Murat Gezici, Murat Ağırel, Timur Soykan, Gürkan Hacır, Barış Doster, Barış Yarkadaş, Ergun Poyraz, Ozan Bingöl, Barış Terkoğlu, Cemil Kılıç, Orhan Bahtiyar, Yılmaz Vural, Cem Çelebi, Orhan Çekiç, Fatih Polat, Aykut Küçükkaya, Yaşar Aydın, Mehmet Tezkan, Zeynep Altıok, Sibel Hürtaş, Ayşen Şahin, Şenol Çarık, Nalan Çelik, Mustafa Okumuş ve daha birçok şair, yazar, yayıncı ve sanatçı aynı çatı altında buluşacak.

Türkiye’nin önde gelen yayınevlerinden; İnkılap, Destek, Ayrıntı, Doğan, İletişim, Can, Kırmızı Kedi, Sel, Ephesus, İş Kültür, YKY, Kronik, Ötüken, İthaki, Epsilon, Epona, Heyemola, Say, Kaknüs, Edebiyatist, Okuyanus, Cumhuriyet, Yitik Ülke, H2O, Nemesis, Asi, Nesin, Altın, Tudem, Dergah, Sia, New Toys, Alakarga, Mylos, Ke Dergisi, Notabene, Karakarga, Sözcü, Günışığı, Hayy, Yeni İnsan, Kaynak, Demos, Çınar ve daha onlarca yayınevi Kartal Kitap Fuarı’nda.

Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel, “Kentimizin kültürel, düşünsel ve tarihi birikimini yansıtan etkinlik ve buluşmaları gerçekleştirmeyi, bilgiyi ve birikimi toplumla paylaşmayı hedefine koyan bir anlayışla Kartal Kitap Fuarı’nı hayata geçirdik. Birbirinden değerli yayınevleri, yayıncılar ve yazarları aynı çatı altında buluşturuyoruz. Onlarca söyleşi ve imza etkinliği ile okurlar ve yazarlar arasında güçlü bir köprü kurmaya çalıştık. Kartal’dan yayılan olumlu enerjinin İstanbul’un her yerinde yankı bulacağını düşünüyor, bu değerli sürece katkı sağlayan ve aynı çatı altında buluştuğumuz tüm dostlarımıza teşekkürlerimi sunuyorum. Tüm komşularımızı 25 Eylül-3 Ekim tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan ve her gün 11.00-22.00 arasında açık olacak fuara davet ediyorum.” dedi.

Programı görmek için tıklayınız.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here