Korsan Yayına Ağır Darbe

0
1149

Korsan Yayına Ağır Darbe
Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın öncülüğünde son 5 aylık dönemde CD, kitap, film ve albümlerin bulunduğu 846 bin 641 korsan materyale el konuldu.
Kültür ve Turizm Bakanlığı Telif Hakları Genel Müdürlüğü’nün öncülüğünde korsan yayınlarla mücadeleye yönelik yürütülen çalışmalar hız kesmeden devam ediyor. Bu kapsamda Türkiye’nin 81 ilinde valilikler bünyesinde oluşturulan Denetim Komisyonları aracılığıyla sahte bandrollü kitap, bilgisayar programları, bilgisayar oyunları, CD, film ve müzik albümü gibi materyallerin yasa dışı yollarla çoğaltılmış nüshalarına yönelik denetim çalışmaları gerçekleştiriliyor.

Bakanlığın verilerine göre, sene başından mayıs ayı sonuna kadar olan süreçte 505 operasyon gerçekleştirildi. Operasyonlar sonucunda korsan satış yaptığı belirlenen 544 kişi hakkında işlem yapılırken, aralarında CD, kitap, film ve albümlerin bulunduğu 846 bin 641 korsan materyal ele geçirildi. Bakanlık, ayrıca bugüne kadar bin Denetim Komisyonu üyesine korsanla mücadeleye ilişkin eğitim verdi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here