Kütüphane Dostu 20 bin Kişi

0
2125

Kütüphane Dostu 20 bin Kişi

Çocuk kitapları yazarı, akademisyen Dr. Fatih Erdoğan’ın Çorum’da çocuklara hizmet veren Faik Tonguç Çocuk Kütüphanesinin kentsel dönüşüm planları kapsamında yeni imar planlarında Çocuk Kütüphanesine yer verilmemesi ve kütüphanenin yıkılacağı endişesiyle change.org sayfasında başlatmış olduğu imza kampanyası 20 bin kişiyi geçti.

Fatih Erdoğan imzacıları ve değerli kamuoyunu bilgilendirecek bir açıklama yayınladı.

“Sevgili dostlar,
Kampanyamız 20 bin imzaya ulaştı. Bu hiç sıradan bir olay değil; 20 bin insanımız kucaklaşarak ülkemizin küçük bir ilindeki küçücük bir çocuk kütüphanesinin yıkılmaması için büyük bir çığlık attı. Çorum Belediye Başkanımız Sayın Muzaffer Külcü bu sese kulak verdi ve Faik Tonguç Çocuk Kütüphanesi’nin yıkılmaması için gerekli olan plan değişikliğine gidileceği sözünü verdi. Kütüphanemizin yıkılma tehlikesinden uzak, çocuklarımızın huzurla kitap okudukları bir mekân olmaya devam edebilmesi için bu sözün yerine getirilmesini sevinçle ve dört gözle bekliyor olacağız. İmzalarıyla omuz verenlerin yanı sıra, ilgi gösteren, yazılarıyla, haberleriyle destek olan basındaki dostlarımıza da ayrıca teşekkür ederiz.”

Bu paylaşım sonrası Faik Tonguç Çocuk Kütüphanesinin kurucusu olan Faik Tonguç’un torunu yazar Şafak Okdemir “Verilen sözlerin sonuna kadar takipçisi olacağız. Planda resmi değişikliklerin bir an önce yapılmasını bekliyoruz” dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here