Kütüphanede Klarnetli Moral Ziyareti

0
1101

BERGAMALI GENÇLERE KLARNETLİ MORAL

Bergama Belediye Başkanı Mehmet Gönenç, 30 Haziran – 1 Temmuz tarihleri arasında yapılacak olan Yükseköğretim Kurumları Sınavı’na (YKS) hazırlanan Bergamalı gençlere usta klarnetçi ile birlikte moral ziyaretinde bulundu.

Bergama Belediye Başkanı Mehmet Gönenç, Bergama’nın yerel simgelerinden biri olan klarnetin Türkiye çapında ünlü ismi Mansur Küfeci ile birlikte Bergama Tarih Araştırmaları Kütüphanesine gelerek sınava hazırlanan gençlere hoş bir sürprizde bulundu. Yıl boyunca Bergama Kültür Merkezi BerKM’de yer alan Kütüphane de sınava hazırlanan gençler, karşılarında Başkan Gönenç ile birlikte klarnet ustası Mansur Küfeci’yi görünce kısa bir şaşkınlık yaşadı. Ardından kütüphaneyi saran melodilere alkışlarla karşılık verdi.

YAŞADIĞINIZ SIKINTI VE HEYECANI BİLİYORUM

Sınava hazırlanan gençlere başarılar dileyen Başkan Gönenç; “Yıl boyunca yoğun gayretlerle hazırlandığınız sınava bir hafta gibi kısa bir süre kaldı. Bizde yaşadığınız sınav stresi ve kaygısına karşı Türkiye’nin en iyi klarnetçilerinden Mansur abinizle beraber böyle bir sürpriz yaptık. Hayat sadece sınavdan ibaret değil, böyle güzel şeylerde var. Ancak bu sizin için çok önemli bir dönem. Bunu farkındayız. Çokta vaktinizi almadan başarılar dilemek için geldik. Öğrencilik yıllarında bizde yaşadık aynı sorunları. Geçen sene benim kızım üniversiteye gitti. Dolayısıyla yaşadığınız sıkıntı ve heyecanı biliyorum. Günün bu saatinde burada olduğunuza göre zaten çalışıyorsunuz. Umarım bütün çalışmalarınızın ve emeklerinizin karşılığını alırsınız” dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here