Lampedusa Kütüphanesi’nden Davet

0
1977

Lampedusa Kütüphanesi’nden Davet…

Uluslararası LAMPEDUSA IBBY Kampı 29 Ekim – 3 Kasım 2018

“Lampedusa’dan dünyaya ve dünyadan Lampedusa’ya sessiz kitap” projesi

Kitaplardan haz almanın yeni yollarını keşfetme ve uygulama konusunda bize destek vermek isteyen tüm gönüllüleri 16 Eylül 2017’de Lampedusa’da kurulmuş bulunan yeni IBBY kütüphanesinin sürekli gelişimine katkı vermeye bekliyoruz.

İletişimin belirsizlik ve değişim içinde olduğu bu zamanlarda Lampedusa Kütüphanesi deneyimi aracılığıyla özgürleşmenin yeni yollarını zorlamanın, birlikte öğrenmenin, anlamanın ve yeni imkânlarını keşfetmenin peşindeyiz.

29 Ekim 2018 pazartesiden başlayarak 3 Kasım cumartesi gününe kadar Lampedusa’da buluşacağız ve hep birlikte hem yerel hem de uluslararası nitelikte, hem sıradan hem de sıra dışı ve yolu düşen herkesi kucaklamaya hazır bir kütüphanenin nasıl oluşturulabileceğini deneyimleyeceğiz. Günlük kütüphane kullanıcılarının aldığı hizmetleri aksatmaksızın kütüphanenin yeni kullanıcılara da cazip gelmesini sağlayacak yöntemleri birlikte bulmaya çalışacağız.

Bunun sadece Lampedusa için değil, kitapla buluşma fırsatından yoksun tüm çocukların geleceği için önemli olduğunu düşünüyoruz.

Her tür fikre açığız; her öneriyi değerlendirmeye alacağız. Lampedusa IBBY Kampı’nın amacı kütüphanede kitap okuma etkinliğini teşvik etmek, kitapların çocuklar için daha ulaşılabilir ve farklı düzenlerde dizilmesi dahil yeni yolları bulmak istiyoruz.

Kütüphaneciler, öğrenciler ve deneyimli herkes, tabii ki yazarlar ve çizerler davetlimizdir. Hafta boyunca toplantılar yapacağız, çocuklarla kitaplar okuyacağız, karşılıklı deneyimlerimizi paylaşacağız.

Yıl boyunca kütüphanede hizmet veren ve Lambedusa Kütüphanesi’ni gerçek bir kültür noktası olarak gören gönüllülerimiz Akdeniz ötesinden yapacağınız yolculuğun sonunda sizleri karşılıyor olacaklar.

İlgili herkesi IBBY İtalya ile temas kurmaya davet ediyoruz.

Saygılarımızla

Deborah Soria

Proje Yöneticisi

IBBY İtalya

 

Katılım bilgileri:
ULAŞIM

Uçakla:

Yıl boyunca Palermo ve Catania’dan (Sicilya) direkt uçuşlar var. Ancak Lampedusa’ya geliş ve dönüş konusunda rezervasyon sıkıntıları olabiliyor. Önerimiz Palermo veya Catania’ya olan uçuşlarınızı önce ayarlayıp daha sonra Lampedusa biletinizi almanız. Palermo-Lampedusa veya Catania-Lampedusa uçuşlarının fiyatları sabit ve rezervasyon tarihine bağlı olarak herhangi bir indirim yok.

Gemiyle:

Sicilya, Agrigento’dan (Empedocle Limanı) Lampedusa’ya günlük seferler var. Her gece 23:59’da kalkıyor ve yol 9 saat sürüyor. Ancak kötü havalarda bu sefer iptal edilebiliyor.

Konaklama:

Adada birçok otel mevcut. Lütfen otelinizin “via Roma 34” civarında, yani kütüphaneye yakın olmasına çalışın.

Katılımınızı bildirmek: Uçuşunuzu ayarladıktan sonra lütfen soria.deb@gmail.com adresine bir e-posta göndererek bizi bilgilendirin. Size bir form göndereceğiz ve doldurup en geç 15 Ekim’de geri yollamanızı isteyeceğiz.

Bu arada Kamp etkinliğimize katılım bedelsizdir ancak yol ve konaklamanız size ait olacaktır. Bu konuda herhangi bir destek sağlayamıyoruz.

Sıkça sorulan sorular:
Evet: Ailenizle gelebilirsiniz!

Evet: Bütün hafta kalamıyorsanız birkaç gün için de gelebilirsiniz. Bu durumda 29 Ekim-1 Kasım veya 1 Kasım-3 Kasım olmak üzere iki seçenekten birini sunuyoruz.

Hayır: Zamanınızın tümünü çalışarak geçirmenizi istemiyoruz. Tatilinizi ve Kamp’ımızı birleştirebilirsiniz ancak hangi günler hangi saatlerinizi bize ayıracağınızı bildirin.

Hayır: IBBY İtalya’nın sizin seyahat ayrıntılarınızla ilgili bir sorumluluğu yoktur.

Evet: Eğer burada bir atölye çalışması veya başka tür bir etkinlik planlıyorsanız bunu bize önceden yazın ki değerlendirip programa koyabilelim.

Evet: Katılım ücretsizdir.

Hayır: Herhangi bir para iadesi söz konusu değildir. Etkinliklerimizin tümü gönüllülük esasına göre yürür.

Evet: Etkinlikler için gereken kâğıt, makas tutkal, boya kalemi ve kurşunkalem gibi malzemeyi IBBY İtalya sağlıyor.

Evet: Yenilikçi fikirlere ve önerilere açığız.

Daha fazla bilgi için:

soria.deb@gmail.com

Sizi aramızda görmek istiyoruz!

Gönüllülerimizden Debbie Beeks’in yazısını okuyun:

http://www.debbiebeeks.co.uk/blog/

Bilgi: Deborah Soria
IBBY İtalya Sekreterliği:
ibbyitalia@gmail.com
http://www.bibliotecasalaborsa.it/ragazzi/ibby

Haber Kaynağı: Çocuk ve Gençlik Yayınları Derneği – ÇGYD

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here