Masal Müzesinde Türk Öykücülüğü Üzerine Söyleşi

0
1047

OĞUZ ATAY, KORKUYU BEKLERKEN ÖZELİNDEN GÜNÜMÜZ TÜRK ÖYKÜCÜLÜĞÜ GENELİNE BAKIŞ

Son kitabı “Akılsız Sokrates”le 2017 Türkan Saylan Sanat Ödülü ve Orhan Kemal Öykü Ödülü’nü kazanan yazar Mehmet Fırat Pürselim söyleşisi.
Söyleşi iki bölümden gerçekleşecek. İlk bölümünde Oğuz Atay’ın tek öykü kitabı olan Korkuyu Beklerken derinlemesine irdelenirken sohbet şeklindeki ikinci bölümde günümüz öykücülüğü hakkındaki sorulara yazar tarafından yanıtlar verilecek.

Yer: Kartal Belediyesi Masal Müzesi
Tarih: 24 Kasım cumartesi günü
Saa: 13.00’da

MEHMET FIRAT PÜRSELİM KİMDİR?
1975 yılında Antalya’da doğdu. Üsküdar Anadolu Lisesi ve İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ni bitirdi. Halen sosyoloji okumakta, serbest avukatlık ve arabuluculuk yapmaktadır. İlk kitabı Hayat Apartımanı, 2012 Naim Tirali Öykü Ödülü ile taltif edildi. Emanetimdeki Hayatlar romanın ardından 2016 yılında okurun beğenisine sunulan Akılsız Sokrates isimli öykü kitabı, 2017 Türkan Saylan Sanat Ödülü ve 2017 Orhan Kemal Öykü Ödülü’ne layık görüldü. Çocuklar ve gençleri de unutmadı; Flamingo Çocuk kitabıyla doğa sevgisi aşılamaya çalışırken, Kumsalda romanıyla yerli korku edebiyatına bir çığlık ekledi. BirGün Kitap, Evrensel Gazetesi, BirGün Gazetesi, Yeşil Gazete, Kitap Eki ve çeşitli dergilerde kitap incelemelerine ve edebiyata ilişkin yazıları yayınlanmaktadır. Uzman Tv’de kitap tanıtımı programları yapmıştır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here