Merak Atasözleri ERG Tarafından Yayınlandı

0
980

Merak Atasözleri ERG Tarafından Yayınlandı
ERG Basın Bülteninden;
Merak Edenler temasıyla, 16. Eğitimde İyi Örnekler Konferansı’nı geride bırakıldı.

Bu temayla merak duygusunun eğitimdeki önemini işlemek ve eğitime dair merakımızı birlikte büyütmek istemiştik. Ancak, merakın kültürümüzde ne kadar az yer bulabildiğini üzülerek fark ettik. Öyle ki, Türkçede merakı destekleyen tek bir atasözüne rastlamadık.

415fbb28-0bcc-f425-ca95-5ccc3e5719b9.pngBiz de bu boşluğu birlikte doldurmak için siz Merak Edenlere seslendik. Mutfaktan müziğe, satır aralarından sokak aralarına, merakıyla ilham olanlara dair filmler yayımladık. merakedenler.org’u hayata geçirdik ve 2.000’in üzerinde merak atasözü topladık. Akademisyenler, yazarlar ve eğitimciler tarafından incelenen bu atasözlerini Tanıl Bora’nın değerli önsözüyle buluşturarak, Merak Atasözleri Kitabı haline getirdik.

Birlikte yazdığımız bu kitap, 16. Eğitimde İyi Örnekler Konferansı’na katılan eğitimcilerimizle buluştu. Şimdi ise websitelerimizde PDF olarak yayında. Kitabı indirerek sınıfta, okulda, evde, merakın kendine yer bulduğu her köşede kullanabilir; kitabın herkese ulaşması için yaygınlaştırmamıza destek olabilirsiniz.

Merakın eğitimden başlayarak hayatın her alanına yayılmasını dileriz.

Merak Atasözleri Kitabı’nı şu linkleri kullanarak indirebilirsiniz:

https://www.merakedenler.org/atasozleri/home/

http://www.egitimreformugirisimi.org/merak-atasozu-kitabi-yayimlandi/

https://www.egitimdeiyiornekler.org/assets/MerakAtasozleri-.pdf

Eğitim Reformu Girişimi

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here