Meraklı Ayıcık Bobbo ve Dostları İle Tanışmaya Ne Dersiniz?

0
1480

Onun adı Bobbo,

Çok sevdiğimiz bir ayıcık!

Çağdaş İtalyan çocuk ve gençlik edebiyatının önemli temsilcilerinden yazar Roberto Piumini’nin kaleme aldığı Ayıcık Bobbo serisi okumayı yeni öğrenmiş tüm çocuklar için Can Çocuk Yayınları’nın “İlk Okuma Kitapları” dizisinden çıkıyor. Serinin ilk kitabı Bobbo, Nereye Gidiyorsun?’dan sonra Ayıcık Bobbo ile Dostları da raflarda yerini aldı.

Bobbo bakmayı, dinlemeyi, anlamayı ve öğrenmeyi çok seven meraklı bir ayıcık. Ne zaman ormanda gezintiye çıksa kendisiyle ve hayatla ilgili yeni şeyler öğreniyor. Kimi zaman gölgesi, kimi zaman ormandaki sincaplar, bazen sudaki yansıması ona dünyayı keşfetmenin heyecanını yaşatıyor. Bobbo’nun ailesi Anne Ayı ve Baba Ayı da meraklı yolculuğunda onu yalnız bırakmıyor. Ormanda öğrenecek çok şey var! Bobbo ile tanışıp onunla keşfe çıkmaya ne dersiniz?

Çağdaş İtalyan çocuk ve gençlik edebiyatının önde gelen isimlerinden yazar Roberto Piumini’nin, Can Çocuk’tan çıkan Yeşil Aslan adlı kitabından sonra Ayıcık Bobbo serisi de Türkiyeli okurla buluşuyor. Serinin ilk iki kitabından sonra, üç kitap daha okurla buluşacak.

Roberto Piumini Kimdir?

Roberto Piumini 1947’de İtalya’da, Brescia yakınlarında Edolo’da doğdu. İtalya’da çocuk ve gençlik edebiyatının en önemli temsilcilerindendir. Pedagoji öğrenimi gören Piumini, yazarlığa geçiş yapmadan önce bir kaç yıl öğretmenlik yaptı, tiyatro ve kukla sanatçısı olarak çalıştı. Ülkesinde çocuklar, gençler ve yetişkinler için yayımlanmış çok sayıda romanı, tiyatro oyunu, şiirleri, fabl, masal ve balladları, senaryoları, radyo ve televizyon için yazılmış metinleri, şarkı sözleri ve opera metinleri bulunmaktadır. Yeşil Aslan, Ayıcık Bobbo – Bobbo, Nereye Gidiyorsun?, Ayıcık Bobbo ile Dostları adlı kitapları Can Çocuk Yayınları’ndan çıktı.

Kitap: Ayıcık Bobbo ile Dostları
Yazar: Roberto Piumini
Çeviren: Bahar Ulukan
Resimleyen: Anna Curti
Can Çocuk
Dizi: İlk Okuma Kitapları
Yaş aralığı: 6, 7, 8
Sayfa: 48

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here