Minikleri Anaokuluna Hazırlayan Öykü: Haydi Okula

0
315

Minikleri Anaokuluna Hazırlayan Öykü: Haydi Okula
Anaokuluna sıcak bir başlangıç için: Haydi Okula.

Ödüllü yazarsan minikleri okula hazırlayan öykü…

Anaokuluna ya da yuvaya başlamak hem ebeveynler hem de çocuklar için yaşamın dönüm noktalarından biri oluyor. Redhouse Kidz (SEV Yayıncılık) tarafından yayımlanan Haydi Okula, çocuklar için anaokuluna başlangıcı sevimli bir keşfe dönüştürüyor. Ödüllü çizer Marianne Dubuc, yuvaların, anasınıflarının sıcacık rutinlerini anlattığı öyküsüyle küçük okurları okula hazırlıyor.

Pom bir sonraki sene anaokuluna başlayacaktı. Öyle hevesliydi ki şimdiden arkadaşlarının okullarını ziyaret etmeye karar verdi.

Minik Zıpla Okulu’nda tavşancıklar harfleri ve sayıları öğreniyordu.

Yeşil Sazlık Okulu’nda kurbağalar birbirinden güzel resimler yapıyordu.
Evvel Zaman Okulu’nda kurtlar kütüphanede toplanmış kitap okuyordu.
Acaba Pom’un hayalindeki okul da bütün bunların bir karışımı olabilir miydi?

ANAOKULUNA GİTMEK NE BÜYÜK MACERAYDI!
Redhouse Kidz (SEV Yayıncılık) tarafından yayımlanan Haydi Okula hem ebeveynler hem de çocuklar için anaokulu ve yuvalara o ilk başlanılan dönüm noktasını sevimli bir maceraya dönüştürüyor. Ödüllü çizer Marianne Dubuc, çocukları neşeli, ayrıntılarla bezeli bir keşfe çıkarıyor. Yuvaların, anasınıflarının sıcacık rutinlerinin anlatıldığı sayfalar küçük okurları okula hazırlıyor, okula gidenlere ise tanıdık detaylar üzerinden kendi deneyimlerine bakma fırsatı sunuyor.

Haydi Okula, kısa süre içinde çok sevilen, Dubuc’un yazıp resimlediği Postacı Fare’nin Bir Günü ve Postacı Fare Tatilde kitaplarının yanında raflarda yerini alıyor.

Marianne Dubuc: Grafik tasarım eğitimini 2006 yılında tamamlamasının ardından kariyerine çocuk edebiyatıyla devam etti. Kanadalı yazar çizer Dubuc’ün kitapları ödüller kazandı, 30’un üzerinde dile çevrildi.

HAYDİ OKULA
Yazan ve Resimleyen: Marianne Dubuc
Yayınevi: Redhouse Kidz
Türü: Resimli Öykü
Yaş Grubu: 3 yaş ve üzeri
Ölçü: 24 x 30 cm
Sayfa Sayısı: 28
Cilt ve Kâğıt Bilgisi: Karton Kapak, 1. Hamur
Basım Tarihi: Nisan 2021
ISBN: 978-625-7782-32-6

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here