Online Çocuk Edebiyatı Festivali Bugün Sona Eriyor

0
522
Online Çocuk Edebiyatı Festivali 7. ve son gününde Çocuklar için Felsefe ve Medya Okuryazarlığı atölye çalışmaları ile final yapıyor.
 
Atölye çalışmaları kontenjanlı olup çocuklarınız için önceden kayıt yaptırmanız gerekmektedir.
…..
 
Atölye 1
 
Tuğçe Ebesek Büyükuğurlu İle Çocuklarla Felsefe Atölyesi
Düşünce Deneyleri
22 Kasım 2020 Pazar Saat: 13.00-14.00 arası
 
Alp Gökalp İle Çocuklarla Medya Okuryazarlığı Atölyesi
22 Kasım 2020 Pazar Saat: 15.00-15.40 arası
 
Bilgiye erişim artık çok kolay! Bir “tık”la dünyanın her yerinden hemen her dilde güncel bilgiye ulaşabiliyoruz. Haber kaynaklarıysa son derece çeşitli ve sınırsız. Bu yığının arasında kaybolmadan, karşılaştığımız haberleri, köşe yazılarını, reklamları yorumlayarak değerlendirebilmek için güçlü bir medya okuryazarı olmaya ne dersiniz?
Okuduğumuz haber gerçek bir haber mi yoksa “laf salatası”ndan oluşan şişirme bir haber mi? Gerçek verilere mi dayalı, birinin yorumunu mu okuyoruz? Haberin doğruluğu hakkında hangi kaynaklara bakabiliriz, benzer bir haber başka bir medya kuruluşunda çıkmış mı? 5N 1K formülü kullanılmış mı?
Kalemleri defterleri alın, bu sorulara ve daha fazlasına örnek haberler ve reklamlar üzerinden birlikte yanıt arayacağız.
 
Alp Gökallisans ve lisansüstü eğitimini Marmara İletişim Fakültesi’nde tamamladı. 1998 yılından itibaren aktif olarak medyada çalışmaya başlayan Alp, FHM, National Geographic gibi dergilerde editörlük yaptı. 2004 yılında Londra’ya taşınan Alp, Kuzey Londra eğitim otoritesi Learning Trust için farklı etnik kökenlerden çocuklara eğitim danışmanlığı yaptı. Bir yandan da The Guardian gazetesinin Positive Action Scheme programını tamamlayarak gazetenin etnik toplum haberleri havuzu için muhabirlik yaptı. Berlin Freie Universität’ta uzaktan Görsel Antropoloji üzerine MA ve Goldsmiths University’de Antropoloji MRes yapan Alp, 2013 yılında Türkiye’ye geri döndü. Eşi Özden ve dört kedisiyle yaşayan Alp, bir yandan çocuk kitapları editörlüğü yapıp bir yandan da kendi çocuk kitaplarını yazıyor.
 
Atölye süresi: 40 dakika
 
9-10 yaş aralığındaki çocukların katılımına açık olan atölye, online olarak Türkçe gerçekleşecektir.
 
Atölyeye katılım ücretsizdir ancak 20 kişilik kontenjanla sınırlıdır.
 
Kayıt yaptırmak için lütfen iletişime geçin:
beste@kovanagency.com
 
Online Çocuk Edebiyatı Festivali 16 – 22 Kasım 2020 tarihleri arasında Goethe-Institut Istanbul, Kovan Ajans ve Türk Kütüphaneciler Derneği işbirliğinde düzenlenmektedir.
Etkinliklerimizi kaçırmayın!
#ÇocukEdebiyatıFestvali
#OnlineÇocukEdebiyatıFestvali

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here