Panel: “E-Kitap: E-Fırsat Mı? E-Tehdit mi?

0
1261

“E-Kitap: E-Fırsat Mı? E-Tehdit mi? E- Kitaplarda Türkçe İçerik ve SWOT Analizi”

Doğu Akdeniz Üniversitesinin ev sahipliğinde, KKTC Kütüphaneciler Derneği ve Türk Kütüphaneciler Derneği işbirliğiyle Kıbrıslı kütüphaneciler ile buluşuyor.

Türkiye’nin ilk e-kitap veritabanı üreticisi ve geliştiricisi Hiperlink’in sponsorluğunda “E-kitap: e-fırsat mı? e-tehdit mi?” Paneli. Doğu Akdeniz üniversitesinde 19 Ekim cuma günü gerçekleşecek.

DAÜ ÖZAY ORAL KÜTÜPHANESİ’NDE E-KİTAP TARTIŞILACAK

Doğu Akdeniz Üniversitesi (DAÜ) Özay Oral Kütüphanesi, Kıbrıs Türk Kütüphaneciler Derneği ve Türk Kütüphaneciler Derneği ortak organizasyonunda “Elektronik Kitaplar” konulu bir panel düzenlenecek. “E-Kitap: E-Fırsat Mı? E-Tehdit mi? E- Kitaplarda Türkçe İçerik ve SWOT Analizi” başlıklı panel, 19 Ekim 2018 Cuma günü, saat 09:00’da, DAÜ Özay Oral Kütüphanesi Oditoryumu’nda gerçekleştirilecek. Panelde, üniversite kütüphaneciliğinde her geçen gün artan elektronik bilgi hizmetleri ve dijital ortama dayalı yayınlar nedeniyle ciddi bir öneme kavuşan elektronik ortama dayalı kütüphane hizmetleri masaya yatırılacak.

Okuma Kültürü Konuşulacak

Panelin açılış konuşmalarını DAÜ Rektörü Prof. Dr. Necdet Osam, DAÜ Özay Oral Kütüphanesi Müdürü ve Kıbrıs Türk Kütüphaneciler Derneği Başkanı Osman Soykan, Türk Kütüphaneciler Derneği Genel Başkanı Ali Fuat Kartal gerçekleştirecek. Açılış konuşmalarının ardından Açılış Konferansı’na geçilecek. Hacettepe Üniversitesi Bilgi ve Belge Yönetimi Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Bülent Yılmaz, “E-kitap: Okuma Kültürü, Eğitim ve Kütüphaneler Açısından Bir Değerlendirme” başlıklı sunumunu gerçekleştirecek. Sonrasında, Yüzüncü Yıl Üniversitesi Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanı ve Anadolu Üniversite Kütüphaneleri Konsorsiyumu (ANKOS) Yönetim Kurulu Üyesi İsmail Çetinkaya’nın moderatörlüğünde panele geçilecek. Panelin konuşmacıları ise Atılım Üniversitesi Kütüphane Direktörü Emre Hasan Akbayrak, İstanbul Teknik Üniversitesi Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanı Göknur Aslan ve Gündoğan/Sam Yayınevi’nden Eren Gündoğan olacak. Saat 12:00-12:50 arasında ise sponsor firmaların (Hiperkitap, Mango, Vidobu) sunumlarını gerçekleştirilmesiyle panel sona erecek.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here