SarmalÇevrim Edebiyat ve Kültür Dergisi Yayın Hayatına Başladı

0
4483

SarmalÇevrim İki Aylık Edebiyat ve Kültür Dergisi Yayın Hayatına Başladı.

Birinci sayısı ile bayilerde yerini alan SarmalÇevrim Edebiyat ve Kültür Dergisinin Genel Yayın Yönetmenliğini İbrahim Oluklu tarafından yapılıyor. Derginin yönetim yeri Balıkesir Edremit.

İlk sayısınında “Gülmecemizin Muzafferi” başlığı ve derginin kapak görseli ile yazar Muzaffer İzgü Anılıyor.

Zengin bir yazar kadrosuyla ilk sayısıyla okura merhaba diyen SarmalÇevrim Edebiyat ve Kültür Dergisine başarılı çalışmalar uzun bir yayın hayatı diliyoruz.

BAŞLARKEN

SarmalÇevrim dergisi; Mecmua-i Fünûn’dan, Diyojen’den, Servet-i Fünûn’dan, Genç Kalemler’den, Çocuk Bahçesi’nden, Varlık’tan, Yeditepe’den geliyor. Türk Dili’nden, Halkın Dostları’ndan, Militan’dan, Türkiye Yazıları’ndan, Dönemeç’ten, Hakimiyet Sanat’tan, Kıyı’dan geliyor. Oralardan süren farklılaşma bilinciyle geliyor.

Yolumuzu gerçekçi dünya görüşü, gerçekçi estetik aydınlatıyor, aydınlatacak. Tercihimiz bu olacak; oradan yürüyeceğiz. Böyle bir edebiyatın mirasıyla koyuluyoruz işe. Onu geliştirmek görevimiz olacak. Bu yolda, edebiyatın her türüne, edebiyat diliyle anlatılan her çalışmaya açıktır Sarmal Çevrim’in sayfaları.

Sarmal Çevrim bir dayanışma dergisi, bir gönüllülük dergisidir. Hedefleri olan bir dergidir. Yayınevi, kitap, edebiyat etkinlikleri, kültür merkezleri onun hedeflerinden bazılarıdır. Yol aldıkça yenilerini de açacaktır.

Bir işe koyulduk. Ne denir!
Rasgele…

İbrahim Oluklu

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here