Türk Kütüphaneciliği Dergisi “Bilişim Özel Sayısı” Doç. Dr. Mustafa Akgül Anısına

0
2774

Doç. Dr. Mustafa Akgül Anısına Türk Kütüphaneciliği Bilişim Özel Sayısı

Türk Kütüphaneciler Derneğinin Akademik Süreli Yayın organı olan “Türk Kütüphaneciliği Dergisi” çok yakın zamanda kaybettiğimiz değerli hocamız Doç. Dr. Mustafa Akgül Anısına “Bilişim Özel Sayısı” yayına hazırlıyor.

Ülkemizde internetin babası olarak anılan değerli hocamız Doç. Dr. Mustafa Akgül’ün zamansız kaybı hepimizi derinden etkiledi. Değerli bir akademisyen olmasının yanı sıra çok yönlü kişiliği, sosyal kimliği ve sivil toplum örgütçülüğü nedeniyle ülkemize mâl olduğuna inandığımız Akgül Hocamızın mesleğimiz ve meslektaşlarımız açısından çok farklı bir yeri ve önemi olduğu konusunda da hemfikir olduğumuzu düşünüyoruz.

Bu düşüncelerden hareketle, sevgili hocamıza olan minnet borcumuzun naçizane bir ifadesi olarak Türk Kütüphaneciliği dergimizin Aralık 2018 sayısını Sayın Mustafa Akgül’ün anısına ithafen “Bilişim Özel Sayısı” olarak kurgulamayı arzu ediyoruz. Bu sayede dergimizin yazar ve hakemlerinden olan Akgül hocamızı gelecek nesillerin daha iyi tanımasına da yardımcı olacağımız inancındayız.

Merhum hocamızın aziz anısına layık bir Türk Kütüphaneciliği Bilişim Özel Sayısı’nın yayımlanabilmesi için sizlerin katkılarını bekliyoruz.

Katkı sağlamayı düşünenlerin 15 Mart 2018 tarihine kadar editor@tk.org.tr adresine dönüş yapmaları gerekmektedir. Hakemli bölüme katkı sağlamak isteyen kişilerin, hakem değerlendirme süreci de dikkate alınarak, yazılarını 15 Eylül 2018 tarihine kadar; görüş/okuyucu mektubu olarak katkı sağlamak isteyenlerin ise yazılarını 15 Kasım 2018 tarihine göndermeleri zaman yönetimi açısından önem taşımaktadır.

Bilgilerinize saygılarımızla sunarız.

Türk Kütüphaneciliği
Editörler Kurulu
www.tk.org.tr

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here