Türk Kütüphaneciliği Dergisi “Kütüphaneciliğimize Kanat Gerenler” Özel Sayısı Duyurusu

0
858

Necmettin Sefercioğlu Anısına “Kütüphaneciliğimize Kanat Gerenler”

Türk Kütüphaneciler Derneği eski genel başkanlarından, Türk Kütüphaneciliği dergisi eski editörlerinden, Ankara ve Gazi Üniversiteleri Emekli Öğretim Üyesi, DTCF Bilgi ve Belge Yönetimi Bölümünün Emektar Hocası Prof. Dr. Necmettin Sefercioğlu’nun vefatı sonrasında Türk Kütüphaneciler Derneği ve Türk Kütüphaneciliği Dergisi için özel bir yeri ve değeri olan Prof. Dr. Necmettin Sefercioğlu’nun anısını yaşatmaya katkı sunmak ve Sefercioğlu’nu gelecek nesillere tanıtmak adına Türk Kütüphaneciliği dergisi Mart 2020 sayısını anılarına ithaf ederek özel sayı formatında yayımlama kararı aldı.

Türk Kütüphaneciler Derneği yapılanmasında büyük emeği olan, eski adı ile Türk Kütüphaneciler Derneği Bülteni (TKDB), 1987 yılından bu yana Türk Kütüphaneciliği adı ile yayımlanmakta olan Kütüphanecilik alanında en eski mesleki ve bilimsel dergiyi düzenli olarak yayımlanmasında özverili çaba ve emeği olan değerli Sefercioğlu hocanın nezdinde yayımlanması planlanan özel sayıyı; kütüphaneciliğimize kanat geren tüm öncüleri anmak ve anımsamak için “Kütüphaneciliğimize Kanat Gerenler” kavramı ile çıkarmaya karar verildi.

Kütüphaneciliğimizin dünü, bugünü ve geleceğine yönelik bilimsel ve görüş niteliğindeki değerli katkılarla özel sayıya destek olabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here