Yazar Gülşah Elikbank Bergamalı Çocuklarla Kütüphanede Buluşacak

0
830

Yazar Gülşah Elikbank Bergamalı Çocuklarla Kütüphanede Buluşacak
Yazar Gülşah Elikbank, 82. Uluslararası Bergama Kermesi etkinlikleri kapsamında 7 Eylül Cuma günü saat 17.00’de Bergama Kültür Merkezi Bergama Araştırmaları Kütüphanesinde Bergamalı çocuklarla söyleşecek. Söyleşi sonrası içinde Bergama’nın mitolojik ögelerinden yararlanılarak yazdığı Rüya Takımı 2 Zehirli Hayal kitabını imzalayacak. Etkinlik ücretsiz olup herkesin katılımına açık.
Bergama Belediyesi 82. Bergama Kermesi ansına yazar Gülşah Elikbank‘ın yazdığı son çocuk kitabı Zehirli Hayal kitabını çocuklara armağan edecek.

Bergama’da imkânsız bir hayalin peşinde!
Yerebatan Sarnıcı’ndaki sınavı başarıyla geçen Cem, Ayşe, Gizem ve Mert yeni okulları Mitolojik Efsaneler Okulu’nda büyük bir gizemle karşı karşıya gelirler: Çok sevdikleri Lokman Öğretmen, ölümsüzlüğün formülünü bulmak üzereyken şüpheli bir şekilde zehirlenmiştir. Bu suçun arkasında kimin olduğunu öğrenmek ve panzehri bulmak ise Cem, Ayşe, Gizem ve Mert’in ilk büyük görevidir. İpuçları onları Pergamon’a yani bugünkü adıyla Bergama’ya kadar sürükleyecek, yepyeni mitolojik kahramanlarla tanıştıracak, eski dostlarla tekrar karşı karşıya getirecektir. Acaba dört kafadar, formülün peşindeki diğer isimleri alt edip öğretmenlerini kurtarmayı başarabilecek midir?

Gülşah Elikbank Kimdir?
Gülşah Elikbank 1980 yılında İstanbul’da dünyaya geldi. İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi’nde lisans eğitimini tamamladı. Ardından yüksek lisans eğitimini Marmara Üniversitesi’nde Yönetim ve Çalışma Psikolojisi üzerine yaptı. 7 sene İstanbul’da, önemli bir inşaat ve turizm firmasında üst düzey yönetici olarak çalıştı.
Kızı Rüya dünyaya geldikten sonra daha mutlu ve huzurlu olacağına inandığı İzmir’e yerleşti. Burada Türkiye’nin ilk edebiyat konseptli oteli olan Mini Fuar Hotel’i işletiyor. Ayrıca edebiyat etkinlikleri konusunda danışmanlık yapıyor ve önemli edebiyat dergilerine makaleler yazıyor. Zaman zaman BirGün gazetesinde yazıları yayınlanıyor. Ege Telgraf gazetesinin ise kültür-sanat sayfasından sorumlu.
İlk romanı, Günebakan Üçlemesi’nin ilk kitabı Siyah Nefes, 2010’da yayınlandı ve özellikle gençler tarafından büyük ilgi gördü. Seri, ikinci kitabı Mavi Dağ ve son kitabı Kızıl Ölüm ile tamamlandı.
Fantastik bir üçlemeden sonra özellikle farklı bir tarzda yazmak istedi ve okurlarının karşısına bir aşk romanı ile çıktı. Aşkın Gölgesi, 2011’de raflara girdi.
2012′in son günlerinde, Kırmızı Kedi Yayınevi tarafından hazırlanan ve İlknur Özdemir’in yayına hazırladığı, Kar İzleri Örttü adlı seçkiye Hesaplaşma adlı öyküsüyle katıldı.
2013′te, fantastik çocuk romanı, Rüya Takım- Medusa’nın Pusulası ve Rüya Takımı 2 Zehirli Hayal Doğan Egmont Yayınları tarafından yayınlandı
Nisan 2014’te ise rüyaların baş rolde olduğu felsefik ve psikolojik içeriğiyle dikkat çeken Uykusuzlar yayımlandı.
Kasım 2015’te birçok yönüyle okuru tarihin derinliklerine sürükleyen romanı Yalancılar ve Sevgililer yayımlandı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here